PROJEKTAI

2024-01-02

ERASMUS+ finansuojamas projektas TRAIL

Jau pradėjome dirbti su nauju ERASMUS+ projektu „TRAIL – Transition to Accessible and Inclusive Learning” kaip partneriai, kartu su Vokietijos, Prancūzijos, Portugalijos ir Italijos mokymo organizacijomis. Projekto koordinatorius:

Daugiau informacijos čia:

Projekto-santrauka-liet.-pdfParsisiųsti

ERASMUS+ projektas „SENIORS IN THE EDUCATION”

2020m. pabaigoje pradėjome įgyvendinti Lenkijos-Čekijos-Lietuvos 2 metų trukmės projektą SENIORS IN EDUCATION pagal ERASMUS+ programą.

Projekto aprašymas:

Senstanti ES šalių visuomenė yra faktas. Statistiniai 2018 m. duomenys rodo, kad daugiau nei 17% Lenkijos gyventojų yra ‘po darbingo’ amžiaus žmonės. Lietuvoje ir Čekijoje šis santykis viršija 19%.
Fondas „PCKK Education and Development“ veikia Žemutinėje Silezijoje. Šiame regione senjorų yra 24 proc., tikimasi, kad iki 2030 m. jis išaugs iki 28 proc. Vienas iš fondo tikslų yra suaktyvinti ir paremti pensijinio amžiaus žmones. Visų pirma, remti vyresnio amžiaus žmonių švietimą mokymosi visą gyvenimą kontekste.
Svarbus visuomenės gyvenimo kokybės padidėjimo rodiklis yra galimybė visiems ir realus visų dalyvavimas edukacinėje veikloje.
Svarbus pagyvenusio žmogaus gyvenimo elementas yra išlaikyti optimalią psichinę būseną tiek laiko, kiek tai įmanoma. Tyrimai rodo, kad tam padeda treniruotės – įvairios bendros pažinimo veiklos ir fizinės veiklos stimuliavimo formos.
Pastaraisiais metais pastebėjome, kad daugėja „jaunų senjorų“ – aktyvių žmonių, norinčių mokytis, kad neatsiliktų nuo technologinių pokyčių, ir tuo pačiu metu
jie nenori būti tik pasyvūs jiems siūlomų formų dalyviais. Jie taip pat nori inicijuoti, dalyvauti priimant sprendimus ir įgyvendinti projektus. Jie nori pasidalinti savo žiniomis ir patirtimi.
Todėl, būdami suaugusiųjų švietimo sektoriuje veikiantys subjektai, organizuojantys švietimą trečiojo amžiaus žmonėms, norėtume parengti pasiūlymą, apimantį galimybes pasinaudoti senjorų potencialu, žiniomis, įgūdžiais ir patirtimi.
Kartu mes taip pat matome poreikį keisti suaugusiųjų švietimo personalo požiūrį. Vietoj to, kad siūlytume paruoštus sprendimus – sieksime bendros vystymosi poreikių diagnozės, planuosime veiklas su dalyviais – senjorais, pasidalinsime žiniomis ir patirtimis.
Projekto tikslas – padidinti senjorų edukacinį ir socialinį aktyvumą vietinėje aplinkoje, sukuriant galimybes panaudoti savo potencialą, žinias ir patirtį.

Konkretūs tikslai:

 • Padidėjusios organizacijos žinios ir įgūdžiai taikant Studijų rato metodą
 • Senjorų žinių apie galimybes dalyvauti mokantis visą gyvenimą vietos aplinkoje ir šalyse partnerėse didinimas
 • Susipažinimas su įdomiomis darbo formomis ir metodais vyresnėse grupėse partnerių organizacijose
  Projekto tikslai ir įgyvendinimas patenka į 6 prioritetą. „Erasmus +“ programos populiarinimas visiems piliečiams ir kartoms, įskaitant siūlymą edukacinei veiklai ir
  keistis patirtimi vyresnio amžiaus žmonėms, siekiant sukurti ir sustiprinti europietišką identitetą.
  Projekto partneriai yra trys su senjorais dirbančios organizacijos: fondas „PCKK Education and Development“ (projekto vadovas), „Vzdelavaci Institut Stredoceskeho Kraje“ ir „Kauno trečiojo amžiaus universitetas“. Visos šios organizacijos turi poreikį keisti ir plėtoti esamą veiklą, kuri praturtintų esamą švietimo situaciją. Trijų skirtingų patirčių švietimo įstaigų bendradarbiavimas gali prisidėti sukuriant naujas, įdomias darbo su senjorais formas. Kadangi senjorai taip pat bus projekto dalyviai, tarptautinis projekto pobūdis jiems bus papildomas impulsas aktyviai dalyvauti jo veikloje. Projekto dalyviai – trijų šalių neformaliojo ugdymo lektoriai ir klausytojai, kurie turės galimybę vykti į Lenkiją, Čekiją metodologijų tikslinimui ir praktiniams užsiėmimams.
 • Projekto partneriai:
 • Lenkijos (projekto vadovas): Fundacja PCKK Edukacja i Rozwój,

Čekijos respublikos partneris: VZDĚLÁVACÍ INSTITUT STŘEDOČESKÉHO KRAJE


TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETO VEIKLOS METODOLOGIJOS IR DARBUOTOJŲ KOMPETENCIJŲ PLĖTOJIMAS

2019m. užpildėme paraišką Suaugusiųjų mobilumo projektui KA1 ir 2020m. pavasarį gavome prašytą finansavimą 16-os mūsų universiteto darbuotojų mokymui ir praktinių įgūdžių lavinimui Ispanijos saloje Tenerifėje.

Mobilumo veiklų dalyvių refleksijos (nekoreguota ir netvarkyta) sudėtos čia:

Fragmentai iš jau 100% sėkmingai įvykdyto šio projekto KA1, kurį užbaigė jau 4-toji mūsų aktyvo grupė, dalyvavusi gegužės 17-22 d. kursuose Ispanijoje, Tenerifėje:

Kursai „Training soft skills necessary to work with seniors”, 2021m. gegužės 17 – 22d., 4-toji grupė.


Kursai ” Non-formal education activities to promote active aging”, 2021m. kovo 28-balandžio 2d., Ispanija, Tenerifė, 3-čioji grupė.


Darbo stebėjimo „Job-shadowing visit” ir kursai „Active learning methodologies to promote active ageing”, 2020m. rugsėjo 6-11d., 1-a ir 2-a grupės.


TECHNOLOGINĖ KŪRYBA TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETE

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamas Bendrų jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių nevyriausybinių organizacijų projektas, skirtas vyresnio amžiaus žmonių gebėjimams informacinių technologijų srityje ugdyti, „Technologinė kūryba trečiojo amžiaus universitete“, vykdomas pagal 2020 m. lapkričio 16 d. Valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutartį Nr. JVAŽ1-1 kartu su Medardo Čioboto trečiojo amžiaus universitetu (MČTAU). Projekto vadovė – Laima Tuleikienė, Kauno TAU projekto veiklų koordinatorius – Rimvydas Velykis:

http://www.tauasociacija.lt/kauno-tau-modernios-ir-siuolaikiskos-jaunimo-pamokos-senjoramsCOVID-19 PASEKMIŲ MAŽINIMO PROJEKTAS


Daugiau apie tai, ir kaip sekėsi kitiems TAU asocijacijos nariams, skaitykite čia:

http://www.tauasociacija.lt/kaip-pasinaudojome-subsidija-covid-19-pasekmems-iveikti

KITI KVIETIMAI