2019-2020 MOKSLO METAI

Kaip ir kiekvienus mokslo metus, taip ir 2019-2020 Anglų kalbos fakultetas pradėjo stojamuoju testu: 2019 spalio pradžioje prisijungti prie anglų kalbos studijų nusprendė apie 60 naujų klausytojų. Didžioji dalis naujų dalyvių sudarė pradedančiųjų – A0 – lygio grupes. Kiti, aukštesnio lygio, klausytojai prisijungė prie esamų grupių. Mūsų fakulteto dalyviai turi galimybę kiekvienais metais tęsti mokslus su to paties lygio studentais ir kelti savo kalbinę kompetenciją atitinkamu žinių lygiu.

2019-2020 mokslo metus pasitikome su 166 klausytojais, kurie sėkmingai pasiskirstė po 16 grupių. Su džiaugsmu norime pažymėti, kad eilę metų grįžtamumo procentas į mūsų fakultetą yra gan didelis. Tai rodo žmonių pasiryžimą įsipareigoti tęstiniems kursams ir noras sekti savo pažangą metai iš metų. Anglų kalbos fakultete šiemet dėstėme įvairiems kalbos lygiams, įskaitant A0 (Beginner), A1 (Elementary), A2 (Pre-intermediate), ir B1 (Intermediate). Pagal pasiskirstymą, didžiausias lankytojų skaičius buvo žemesniuose, A0 ir A1 lygio, kursuose.

Kurso planas kiekvienais metais yra organizuojamas atsižvelgiant į klausytojų poreikį. Natūralu, kad dauguma Anglų fakultelo lankytojų į mūsų paskaitas ateina su konkrečiu tikslu: esant reikalui, bendrauti anglų kalba įvairiose gyvenimiškose situacijose. Savo paskaitose 2019-2020 m.m. pristatėme tokias aktualias temas kaip “Family” (šeima), “At the Airport” (oro uoste), “At the Restaurant” (restorane), “Inventions” (išradimai), “Directions” (kelio nuorodos), “Healthy Lifestyle” (sveikas gyvenimo būdas), “Travelling” (kelionės) ir daugelį kitų. Prieš kiekvieną naują temą, studentams buvo pristatomas aktualus tos temos žodynas ir gramatika, kurie vėliau buvo sėkmingai taikomi, klausymo, rašymo, skaitymo ir kalbėjimo pratimuose.

Šiais mokslo metais Anglų kalbos fakulteto studentai angliškai pristatė savo gardžiausius receptus (paskaitos metu pradžiugindami visą grupę gyvais pavyzdžiais – savo darytais patiekalai), laiškuose “atostogavo” mėgstamiausiuose pasaulio kampeliuose, gyvai diskutavo apie kasdienius reikalus ir darė “Power Point” pristatymus pasirinkta tema. Aukštesnio lygio grupėse turėjome taisyklę: įėjus į auditoriją, visi pamirštame lietuvių kalbą.

Kovo mėnesį įvestas karantinas mūsų fakulteto darbo neparalyžiavo. Dėstytojos šauniai susitvarkė su įvykusia situacija – elektroninio pašto ir Google Classroom pagalba ir toliau sklandžiai bendraujame su savo studentais. Įprastu grafiku klausytojams buvo siunčiamos kurso užduotys, kurias dauguma studentų atlikdavo labai pareigingai. Studentams reguliariai suteikiame atsiliepimus apie jų pažangą, tačiau, kad ir koks sklandus būtų nuotolinis mokymasis, jis gyvų užsienio kalbos paskaitų neatstoja. Apklausa parodė, kad didžioji dalis mūsų studentų nekantrauja susitikti rudenį ir toliau anglų kalbą tobulinti auditorijose.

Norime padėkoti visiems savo studentams bendrai ir kiekvienam asmeniškai – ačiū, kad lankote mūsų anglų kalbos paskaitas, įkvepiate savo atkaklumu ir skatinate mus tobulėti.

Anglų kabos fakulteto komanda – Sandra, Dovilė, Birutė, Simona